WARSZTATOWNIA


Poszukujemy trenerów i osoby prowadzące warsztaty z rękodzieła

W związku z planowanym na przełom września i października uruchomieniem inicjatywy opartej o ideę Warsztatu Miejskiego, poszukujemy do współpracy osób do prowadzenia warsztatów.

Warsztaty dedykowane będą docelowo następującym grupom:
-osoby dorosłe (hobbystycznie już majsterkujące, ale też dopiero zaczynające)
-dzieci (grupy 4-6 lat, 7-10 lat,11-15 lat, 16 lat +)
-seniorzy

Liczebność grupy: 4- 8 osób/ zależne od tematyki warsztatów

W tym roku planujemy uruchomienie warsztatów dla osób dorosłych i starszych dzieci.

Obszary tematyczne, w których chcemy prowadzić warsztaty:
-upcykling i recykling (wytwarzanie nowych produktów bądź ozdób w oparciu o wykorzystanie tych będących własnością Uczestników Warsztatów bądź zapewnionych przez Organizatora)
-renowacja mebli: krzesła, stoliki, pufy, stare skrzynie (własność Uczestników i dostarczone przez Organizatora)
-tworzenie prostych mebli od podstaw
-wytwarzanie drobnych ozdób, elementów wystroju mieszkania (technika wytwarza dowolna: beton, drewno, cegła, szkło, obróbka ww. bądź tworzenie od podstaw)
-majsterkowanie jako sposób zagospodarowania czasu wolnego dzieci, rozwój umiejętności manualnych.
-inne, wynikające z działalności trenera

Propozycje konkretnych tematów: kwietniki z makramy, malowanie butelek, szydełkowanie i praca na drutach, drewniane zabawki, glina, stoliki ze plastrów drewna, dynie na szydełku, latawce, lampiony itp.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o przesłanie na adres: [email protected] informacji o dotychczasowym doświadczeniu w prowadzeniu warsztatów bądź o własnej działalności wytwórczej (mile widziane zdjęcia bądź linki do stron pokazujących twórczość). Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z profesjonalnymi trenerami jak i osobami, które hobbystycznie tworzą rękodzieło, a chcą poszerzyć działalność o prowadzenie warsztatów.

Ruszamy z nową inicjatywą!

Na przełomie września i października ruszamy z nową inicjatywą!

W budynku Hali Mięsnej, tzw. Starej Gazowni (ul. 3 maja 14) uruchomiona zostanie przestrzeń, w której będzie można.. wspólnie pomajsterkować.

Jeśli lubisz wiercić, wkręcać, przycinać, a dodatkowo dbasz o środowisko i nadajesz starym rzeczom nowe życie, już niebawem w Rybniku powstanie miejsce idealne dla Ciebie:)

A może zawsze marzyłeś, by zamieniać stare butelki, puszki i pieńki z drewna w nowe twory, ale brakowało Ci motywacji, miejsca lub po prostu towarzystwa?

Chcemy, by była to wspólna przestrzeń, w której można indywidualnie pomajsterkować. Dostępna będzie też gotowa oferta warsztatowa.Chcemy to miejsce wyposażyć w podstawowy warsztat i ogólnodostępne narzędzia. Zależy nam na wspólnym tworzeniu tej przestrzeni zarówno z mieszkańcami, jak i organizacjami pozarządowymi. Warsztat ma służyć nam wszystkim, integrować i przynosić radość!

Aktualnie trwa konkurs na nazwę tego miejsca – czekamy na Wasze propozycje!